súvisiace

schovaj albumy  (1)

schovaj news  (1)

schovaj rozhovory  (1)

 
katalog vstupenky
 
 
27. 05. 2012
- DOXXbet aréna Žilina - Žilina
 
 
29. 05. 2012
- Mestská športová hala Prešov, Prešov
 
 
30. 05. 2012
- Aréna Brezno, Brezno
 
 
katalog e-shop
 
Majk Spirit
Majk Spirit
Nový človek
HURTS
HURTS
HAPPINESS
PERRI, CHRISTINA
PERRI, CHRISTINA
LOVESTRONG
 
 

rozhovory

The Lovely Pimps: Nevylezieme na jeden stage s Desmodom The Lovely Pimps: Nevylezieme na jeden stage s Desmodom


The Lovely Pimps: Nevylezieme na jeden stage s Desmodom
23. 05. 2011 11:49

Aj keď je meno Lovely Pimps na našej klubovej scéne viac-menej novinkou, tváre sú vám isto známe. Ďalšie zo zoskupení, ktoré tvoria členovia zabehnutých kapiel, tentoraz Siro – ex Cliché, Kubo - Billy Barman, Ma5o - The Swan Bride a MIilan a Marek z niekoľkých ďalších projektov, má v ruke debutový album.

KŠ: Hneď zostra podajte stručnú charakteristiku. Kto sú Lovely Pimps?

Maťo: Lovely Pimps je skupinka piatich indivíduí. Máme za sebou dva roky fungovania, jedno CD a pred sebou nemilosrdný útok na slovenskú scénu.

KŠ: To znie ako výzva! Akým spôsobom bude tento útok prebiehať? Máte premyslené špeciálne stratégie?

Siro: Rozposlali sme emaily do klubov po Slovensku, teraz sa chystáme rozposielať aj albumy, nech môžeme na jeseň vyraziť na turné. Na jeseň dohodneme zase ďalšie hranie na jar a tak si budeme postupne budovať fanúšikovskú základňu.

KŠ: Čím môže vaša hudba osloviť perspektívnych fanúšikov?

Siro: Ak hodnotíme našu nahrávku, tá je hlavne o živosti a umení skladať jednoduché pesničky. Chceli sme, aby to znelo úprimne, pretože robíme to, čo nás baví a nie sme nikým ovplyvňovaní.

KŠ: „Nie sme nikým ovplyvňovaní“ je dosť sebaisté vyjadrenie...

Siro: Ide o to, že sú kapely, ktoré majú za sebou silný manažment, alebo ľudí, ktorí ich tlačia a majú nad nimi moc. V našom prípade o týchto veciach nemôže byť reč, sme sami sebe páni. Tak som to myslel.



KŠ: Čo sa týka vplyvu - rozumej inšpirácie, vo vašej hudby cítiť vzory zo staršej gardy muzikantov, povedzme 60te roky. Ktoré konkrétne mená mali dosah na vašu tvorbu?

Siro: Úplne konkrétny dosah nemala asi žiadna skupina, ale ako každý aj ja som si prešiel všetkým a nakoniec skončil pri tom, pri čom som ako dieťa začínal The Beatles, Rolling Stones. Skupiny tejto doby a skupiny dnešnej doby sa vo mne pomiešali a vyliezlo The Lovely Pimps.

KŠ: Vráťme sa k vašej minulosti. Väčšina z vás si už čo-to odohrala na slovenskej scéne. Čo bol vôbec prvotný impulz k vzniku Lovely Pimps?

Siro: Rozpadlo sa Cliché a ja neviem fungovať bez kapely. Najprv sme si s Kubom  založili malý projekt a nahrali tri pesničky. Odozva bola dobrá, hrali ich na rádiu FM a vedel som, že sa to môže posunúť ďalej, tak som doplnil zostavu a kapela je na svete.

KŠ: Ďuro po rozpade Cliché založil Billy Barman, takže ste vlastne konkurencia. Ako vychádzate?

Siro: Ostali sme kamaráti a necítim žiadnu súťaživosť. Skôr naopak, teraz viac než predtým bojujeme za správnu vec, aby dobrá hudba bola všade a pre každého dostupná. Celá súťaživosť je výmysel niekoho, ale ani jeden nevieme koho. Myslím však, že to trošku pomohlo v upriamení pozornosti na nás aj na Billy Barman. Jurajovi sa darí, mne tak isto a aj ďalší členovia hrajú  v úspešných projektoch. Spomienky ostali a to čo sme sa za éry Cliché naučili nám dnes pomáha.



KŠ: Sú na Slovensku kapely, s ktorými by ste išli na šnúru? Ktoré sú vášmu srdcu blízke?

Siro: Vieme si predstaviť spoluprácu so Swan Bride, Sound Like This a Diegom. Všetci spievajú po anglicky a je to gitarová muzika rovnako ako my, takže sa to k sebe hodí.

KŠ: Takže sa spýtam opačne. S kým na jeden stage určite nie?

Siro: Neviem si predstaviť kombináciu napríklad Lovely Pimps a Puding Pani Elvisovej. To by sa strašne bilo po hudobnej stránke i keď po ľudskej by to bolo super. Samozrejme, uvažujem v rámci kapiel, s ktorými to je reálne, ale určite by som na stage nevyliezol s Desmodom a podobnými.

KŠ: Prečo nie Desmod?

Siro: Vypočujte si náš album a ich.. Každý kto ma rad hudbu, váži si text a vycíti talent, to bude vidieť rovnako ako ja :)





    






reklama

 
 
hodnotenie:
 
priemerné hodnotenie:
2.6
 

späť

Diskusia k článku (0)
 
 

ďalšie rozhovory

 rozhovory
Royko Passage – Preraziť v Londýne je asi také, ako keby tu chcela preraziť kapela z Bulharska

Royko Passage – Preraziť v Londýne ...

18. 04. 2012 10:38 - Najuspokojivejšia predstava gitarovej kapely je tá, v ktorej elektrická gitara nehrá hlavnú.. viac

 
 rozhovory
Nebe  - Posledný rok? Najlepší v našich životoch!

Nebe - Posledný rok? Najlepší v ...

28. 03. 2012 12:24 - Havířovská kapela Nebe prináša na svojom debute Legosvět desať chytľavých melódií a.. viac

 
 
 rozhovory
Horkýže Slíže - Politiku určite nikdy robiť nechceme

Horkýže Slíže - Politiku určite ...

29. 02. 2012 11:46 - Pred posledným koncertom HSPK Tour pozostávajúcej zo spoločných vystúpení kapiel Konflikt,.. viac

 
 rozhovory
Bluebird – Turné po Európe nie je vlastne práca

Bluebird – Turné po Európe nie je ...

17. 02. 2012 12:19 - Bluebird (Jacques Bruna), Astronautalis (Andy Bothwell) a Ben Cooper pochádzajú z tej istej.. viac

 
 
 rozhovory
Esben and the Witch - Stále čítam o veciach, ktoré mnohí považujú za temné

Esben and the Witch - Stále čítam o ...

24. 01. 2012 14:31 - Koncom minulého roku sme vám predstavili britskú trojicu .. viac

 
 rozhovory
NYPC: Dievčatá nám na pódiu robili striptíz

NYPC: Dievčatá nám na pódiu robili st...

12. 01. 2012 14:45 - Britská elektropopová kapela New Young Pony Club pozostávajúca z piatich členov: Tahita Bulmer.. viac

 
 
 rozhovory
Zapaska: Folklóru majú na Ukrajine už všetci dosť

Zapaska: Folklóru majú na Ukrajine už ...

30. 12. 2011 18:58 - Ukrajinská manželská dvojica Jana a Pavlo, známa aj pod názvom Zapaska, robia indie folk.. viac

 
 rozhovory
Hadouken!: Recenzie nás nezaujímajú

Hadouken!: Recenzie nás nezaujímajú

17. 12. 2011 09:18 - Časopis NME o nich povedal, že sú „najúžasnejšia, najnepredstaviteľnejšia a.. viac

 
 
 rozhovory
Gwerkova: Nemáme žiadne plány

Gwerkova: Nemáme žiadne plány

09. 12. 2011 13:09 - Gwerkova je projekt troch mladých ľudí, ktorých spája priateľstvo. Svoju kapelu pomenovali.. viac

 
 rozhovory
Dva: My vieme, o čom spievame

Dva: My vieme, o čom spievame

02. 12. 2011 17:04 - Netradičné české duo Dva vzniklo v roku 2006. Manželia Jan a Bára Kratochvílovi spievajú.. viac

 
 
 

 1 / 9  >  >>