Dámy očaril svojím stále neodolateľným zjavom, pánov zase neprehliadnuteľnou charizmou. Všetci sa však zhodli na tom, že hity Robbieho Williamsa nikdy nevyjdu z módy. Britský rocker sa v Bratislave predstavil po prvýkrát. V hlavnom meste predviedol okrem svojich najväčších hitov, aj skladby svojich speváckych kolegov.

Štyridsaťjedenročný anglický spevák sa po Francúzsku, Lotyšsku či Rusku predstavil konečne i na Slovensku nezabudnuteľným koncertom plným svetelných efektov, zábavy, ale najmä skvelej hudby. Ešte predtým, ako jeho nezameniteľný hlas zaznel vypredanou Slovnaft Arenou, fanúšikov vyburcovali odkazy na obrovskej obrazovke za pódiom. Po „povinnom“ pozdrave Ahoj Bratislava sa však už na pódiu objavil samotný Robbie Williams so svojou kapelou a obľúbeným otváracím hitom Let Me Entertain You, podľa ktorého je nazvané i jeho aktuálne svetové turné. 

Robbie Williams v Bratislave dojímal aj zabával

V úvodnej časti šou sa Robbie predstavil ako sexy rocker s „diabolskými“ rožkami na svojom novom blond účese. Bratislavskému publiku hneď ukázal, že je výborným zabávačom i hostiteľom na akokoľvek veľkej párty pri hite Rock DJ aj keď neskôr „skromne“ vyhlásil: „Počas nasledujúcich dvoch hodín sú vaše zadky len moje!“. Veľkolepú rockovú scénu s veľkou obrazovkou vystriedala farebná laserová šou a Robbieho verzia skladby Royals od speváčky Lorde, spolu s jeho piesňou Bodies. V ďalšej časti sa ku koncertu legendárneho speváka pridali i jeho talentované predskokanky, švédske sesterské trio Baskery. Tri speváčky a hudobníčky Robbieho dokonale dopĺňali pri skladbe The Road To Mandeley. 

Robbie Williams v Bratislave dojímal aj zabával

Po malom rockovom koncerte a krásnom hudobnom zážitku s Baskery si anglický spevák prezliekol kostým i hudobný štýl a na pódium sa vrátil v elegantnom fraku o niekoľko dekád späť so štýlovými swingovými tónmi. Swingovou časťou sa Robbie vracal k svojmu poslednému turné, ktorého absenciu slovenským fanúšikom vynahradil takými hitmi ako Love Supreme, Minnie the Moocher či ikonickou piesňou Shout. Okrem nich si spolu s ďalšími štyrmi spevákmi zo svojej kapely zaspieval i hit Ignition v štýle „a-capella“. 

Robbie Williams v Bratislave dojímal aj zabával

Po swingovej vložke Williams zobral do ruky klasickú gitaru a predstavil sa v emotívnej polohe ako milujúci otec, keď zaspieval piesne svojej dcére Teddy a malému synovi Charliemu. Po skladbe pre jeho syna však Robbie prekvapil celú arénu, keď zrazu na pódium pozval svojho otca Petea, s ktorým precítene odspieval hit Better Man. 

Keď si už fanúšikovia anglického hudobníka mohli začať myslieť, že je Robbie celkom celkom „citlivka“, spevák ich vyviedol z omylu. Všetkým pripomenul veľkého rockera, ktorý sa v ňom skrýva hitmi ako We Will Rock You skupiny Queen a I Love Rock’n’Roll speváčky Joan Jett

Robbie Williams v Bratislave dojímal aj zabával

Po hite Come Undone Robbie Williams nesmierne potešil i jednu svoju fanúšičku, ktorú vybral z davu a na pódiu s ňou predviedol celú pesničku Candy, sprevádzanú vtipnou videoprojekciou. Diváci sa od neho dočkali i obľúbených hitov Feel či Millenium, ktoré Robbie odspieval v rockovejšej verzii škótskeho kiltu. 

Počas celého koncertu Robbie Williams kontinuálne vzdával hold ikonickým hudobníkom a kapelám, keď medzi svojimi skladbami spieval ich najväčšie hity, ktorými si okamžite získal celé publikum. Obrovským prekvapením a jednou z najdynamickejších a najemotívnejších častí koncertu bola i pocta, ktorú vzdal anglický hudobník kapele Queen. Na záver koncertu bezchybne zaspieval ich najväčší hit Bohemian Rapsody, sprevádzaný samotnými „Queenmi“ z hudobného záznamu. Za svoju verziu ikonickej skladby si vyslúžil najväčšiu „standing ovation“ koncertu, ktorá ho sprevádzala i počas záverečnej piesne Angels. Dojatý Williams sa po troch poklonách rozlúčil so svojou kapelou a za nekončiaci potlesk sa publiku odvďačil ešte jedným refrénom jeho hádam najznámejšej piesne bez hudobného sprievodu. 

SITA, KJ