Kto je kto na festivale? Alebo prečo si ostatní na letných festivaloch užívali a ja nie? Preto, lebo do davu treba vniknúť s nadhľadom a hlavne dôrazne poučený a poučená! Ani sa nenazdáme a bude tu opäť leto, takže ak si už teraz osvojíte kategorizácie účastníkov hudobného festivalu akéhokoľvek druhu a žánru, lebo potom vám bude sveta žiť! Domáca úloha naučiť sa tieto kategórie a vyznať sa v nich je na dlhé trate. To znamená, máte času dosť. Stačí sa ich naučiť po Vianociach. Tak si poďme ľudí, čo sa vám na festivaloch, čo do vás strakajú či sa vám váľajú  pod nohami či v kaluži piva či v blatnom kúpeli, rozdeliť. 

 

Zacvaknutá puberta – Sú to veselí ľudkovia. Je im v podstate jedno o aký festival ide a čo tam bude za muziku. Im ide len o to pobaviť sa. Pohybujú sa v malom stáde a neustále zažívajú hrozne veľa srandy. Prežívajú totiž neobyčajne intenzívne návrat puberty, ktorý sa dostaví len na rockovom festivale. Je im smiešne všetko a všade. No najväčšiu srandu pre nich predstavuje hádzanie plastových plných či prázdnych pohárov od piva po ľuďoch.

 

Pankáči - Kde je muzika, tam je vždy nejakí pankáči. Pofľakujú sa, lejú do seba pivo za pivom, pokiaľ si to hudba žiada, odštartujú pogo. Sú skladní a ľahko identifikovateľní. Ich funkcia v ekosystéme festivalu je nedoceniteľná. Spasú zvyšky klobás, prípadne dorazia zvetrané pivo.

 

Bodrý kalič všetko vypič – Spoľahlivo stvrdne pri prvom stánku s pivom a vydrží tam počas celého festivalu. S príchodom súmraku prechádza na tvrdé. Cez deň je zvyčajne vyvalený v svojom stane, v horšom prípade pred ním alebo niekde úplne inde. Na večer sa váhavo preberá a ide vyrovnať hladinu krvi v alkohole. Obyčajne nedokáže počas celého viacdňového festivalu vytriezvieť, teda nepočuje ani jednu kapelu. Keby ju aj počul, je naozaj ťažko povedať, či by si na to vôbec spomenul.

 

Znalec – Je to renesančný človek, ktorý rozumie všetkému, čo človek potrebuje pre život: hudbe, gastronómii, pivovarníctvu a hudbe. Kritizuje všetkých a všetko. Pravdepodobne všetky kapely sveta už videl a počul, a keď hrali inde najlepšie v svetových metropolách, boli omnoho lepší ako na tom festivale, na ktorom práve sú. Jeho životnosť medzi normálnymi ľuďmi sa často ráta na minúty. Buď pred ním utečú alebo riadne jednu schytá.

 

Bejbinky faninky - Neexistuje festival bez oddaných snaživých fanyniek, ale zbadáte ich veľmi ťažko. Totiž tie druhoradé číhajú celé nadržané pred vstupom do backstage vo vypasovanom tričku  headlinera festivalu a ukecávajú sekuriťákov na spôsob prefíkanej líšky z rozprávky o Srnčekovi Pacholíčkovi: Len prstíček dnu strčia...  Tie elitné sú už dávno vo vnútri.

 

Metly - Z nejakého dôvodu sa vyskytujú okrem Pohody na všetkých festivaloch na Slovensku bez rozdielu hudobných žánrov. Čierne vlasy, čierna koža, tričká kapiel, ktorých názov sa nedá prečítať a strašne, ale strašne veľa reťazí a bodcov. Ani vy, ani oni evidentne nevedia, čo na festivale presne robia..

 

Lovci – nejde im o hlboké hudobné zážitky, ale o zážitky ako také. Čím hlbšie, tým lepšie. Obyčajne ožívajú so súmrakom ako upíri, ale na rozdiel od Drakulu sú vymydlení a navoňaní. Vyskytujú pri stánkoch s lepším, sexy pitím. Sú stále na love, stále v útoku.

 

Ak sa vám to bude páčiť, pokračovanie dáme na budúce.

 

Zdroj:mn

Foto: www.cdn.acidcow.com