Každý rok si zoberieme zbytočne navyše nejaký kus oblečenia, aj keď sme sa už konečne naučili, že si na festival treba zobrať jedny nepremokavé topánky. Napriek tomu občas zabúdame na niektoré naozaj podstatné veci. A pritom nám vedia tak krásne spríjemniť festivalovú náladu. 

Lístok

Možno to znie banálne, ale bez lístka ťa fakt nikam nepustia, aj keby zavolala z domu tvoja babka a povedala, že ho fakt drží v ruke.

Umelohmotná fľaša

Rovnako dôležité je pripraviť sa na stretnutie s prvými festivalovými pracovníkmi. Svalnatým holohlavým sekuriťákom by si nechcel nechať svoju vodečku len preto, že si bol lenivý vziať si umelú fľašu na jej preliatie.

Kladivo

Vždy si naňho spomeniete až vtedy, keď začnete stavať stan. A vždy sa zaprisaháte, že budúci rok ho už doma nezabudnete. Tentokrát sa to podarí!

Voňavé vreckovky

Toaletného papiera nie je na festivaloch nikdy dostatok. Aj keď sa to u nás v posledných rokoch zlepšilo, ešte stále smrdíte po toitoikách aj dva dni po jeho absolvovaní. Voňavé vreckovky sú skvelý spôsob, ako si nesmrdieť (a verte mi, že keď už sa cítite sami, cíti vás aj vaše okolie).

Hroznový cukor 

Banalita? V žiadnom prípade! Keď vás bolieva hlava, hroznový cukor urýchli účinky tabletky. No a inak vás naštartuje, keď chcete tancovať celú noc, alebo len trebárs vidieť východ slnka.

Taška cez rameno

Doklady, peňaženka, malý foťák, prípadne opaľovací krém a suveníry z festivalu. Toto všetko nosíte so sebou väčšinu dňa. No a nič nie je otravnejšie, ako mať zlú tašku, ktorá vás obťažuje pri koncerte.

Lyžička

Nožík je super. Ale lyžička je ešte lepšia. Nožík vám totiž s tuniakom v konzerve nepomôže. Ale lyžičkou si paštéku na chleba natrieť dokážete.

Zicherka

Len tak. Ako zicher, keby sa niečo stalo. Rozpadol sa stan? Zicherka. Roztrhla sa vám teniska? Zicherka! Váš opitý kamoš si chce stoj čo stoj spraviť pírsing priamo na festivale? Jedine zicherka! 

Baterka

Len tak. Aby ste sa nezobudili v stane niekoho iného, alebo tesne pred tým svojím, lebo ste netrafili. Tma na festivaloch vie byť fakt tmavá.

Zástava

Aj vy ste si chceli vziať zástavu vašej obľúbenej kapely na festivalový koncert? Alebo možno máte doma tú našu a vždy na ňu zabudnete. Teraz je ten správny čas ju vytiahnuť.

Gumená žirafka/Farebná parochňa/Ananásové náušnice/Ultrahipster venček

Každý máme nejaké bizarné módne doplnky, ktoré sa hodia len na jedinú príležitosť v roku. (A teraz nehovoríme o vianočnom štrikovanom svetri od babky.) No a na festivale máte jedinečnú šancu vyvetrať ich. A tentokrát sa vám nebude nikto smiať.

Ústna voda

To len pre prípad, že festivalové „umývadlá“ by neodtekali a boli by plné bielej pastovej vody. No a navyše je to rýchly spôsob, ako si vykonať rýchlu ústnu hygienu pred spaním. Čím sa dostávame k téme...

Kondómy

Ale vážne. Aspoň jeden. Nechcete mať predsa neželanú festivalovú spomienku.

Bluetooth repráky

Tá skupinka s hlasnou hudbou nás na festivale vždy fascinuje, nie? V obkolesení hudby si niekto robí vlastnú párty. Ale je pravda, že im tú hudobnú kulisu všetci závidíme. Lebo kým my ostatní len „trápne“ popíjame pred stanom, oni si môžu aj zatancovať.

Rybárska stolička

Na festivale občas poteší aj obyčajné pohodlné sedenie. A to rozhodne nie je málo.

Kristína Jurčišinová