BRATISLAVA - Slovenský spevák a hudobník Peter Cmorik sa teší na turné po rodnej krajine, počas ktorého spolu s kapelou oslávi desať rokov na scéne. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť na hity ako Dážď, Mám pocit, Premýšľam nad tebou či Jedno si želám. Zaznejú aj skladby z muzikálov Jesus Christ Superstar alebo Rómeo a Júlia, ale tiež novinka Kříž svůj neseme, ktorú nahral s českým pesničkárom Jaromírom Nohavicom k pripravovanému filmu Muzzikanti. "Plánujem to všetko ako jednu peknú spomienku na to všetko, čo sa za tých desať rokov udialo. Skvelé spolupráce v duetách so zvučnými menami, náročné party z muzikálov, v ktorých som hral, a niečo aj zo skvelých vecí, čo som spieval v SuperStar. No a to najdôležitejšie, predstavím svoj nový singel. Veľmi sa na to teším, veď desať rokov je predsa len nejaká doba a je hodná oslavy," povedal muzikant.

Turné odštartuje 3. novembra v bratislavskom Istropolise, kde spevák pokrstí album Best Of. Vystúpi aj Zuzana Smatanová, ktorá s kolegom predstaví pieseň Čo má prísť, príde. Na pódiu sa ukáže aj kapela Peter Bič Project. "Celú našu kapelu spája s Cmorom niekoľkoročné kamarátske puto. Peťo s nami hral na každom našom koncerte v rámci našej Just a Tour. Sme radi, že nás zavolal na svoje turné a môžeme mu jeho podporu oplatiť. Už teraz môžem povedať, že scenár nášho spoločného hrania sa otočí. Takto spolu zahráme po prvý raz a veľmi sa na to tešíme," uviedol Peter Bič, ktorého skupina vystúpi aj na koncertoch v Nitre, Prešove a Cmorikovej rodnej Rožňave. Tridsaťšesťročný muzikant okrem toho zavíta aj do Nového Mesta nad Váhom, Humenného, Košíc, Veľkého Krtíša, Martina a Žiliny. 

Peter Cmorik po prvý raz zaujal verejnosť v roku 2006 počas účinkovania v druhej sezóne súťaže Slovensko hľadá SuperStar, ktorú napokon aj vyhral. V rovnakom roku vydal aj debutový album Nádherný deň. Niekoľkonásobný držiteľ Zlatého slávika v kategórii Spevák roka má na konte tiež štúdiovky Žijem ako viem (2007), Jedno si želám (2009) a ...o Tebe (2013). 

Turné Peter Cmorik & Band - 10 rokov na scéne: 
3. novembra - Bratislava, Istropolis + Zuzana Smatanová a Peter Bič Project  
4. novembra - Nové Mesto nad Váhom, Blue Note  
6. novembra - Nitra, Park kultúry a oddychu (PKO) + Peter Bič Project  
7. novembra - Prešov, Kino Scala + Peter Bič Project  
8. novembra - Humenné, Dom kultúry 
9. novembra - Košice, Historická radnica 
10. novembra - Rožňava, Športová hala + Peter Bič Project  
11. novembra - Veľký Krtíš, Kultúrny dom 
19. novembra - Martin, Kino Strojár 
20. novembra - Žilina, Holiday Inn