Britskému hudobníkovi Liamovi Gallagherovi sa páči skladba Lonesome Street, ktorú nahrala anglická formácia Blur. Tú v minulosti považovali za rivalov už nefungujúcej kapely Oasis, v ktorej pôsobil aj 42-ročný Gallagher. Muzikant pochválil pieseň na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde ju nazval "skladbou roka".

Lonesome Street sa nachádza na albume The Magic Whip, ktorý Blur vydali 27. apríla. Štúdiovka, ktorú nahrávali v Hongkongu, obsahuje aj single Go Out a There Are Too Many of Us. Formácia s albumom dobyla UK Chart.

Liam Gallagher sa preslávil ako spevák spomínanej kapely Oasis, s ktorou vydal albumy Definitely Maybe (1994), (What's The Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don't Believe The Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008). Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi ním a jeho starším bratom Noelom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu. Noel následne založil kapelu Noel Gallagher's High Flying Birds, Liam s ostatnými členmi Oasis zas skupinu Beady Eye, ktorá stihla uviesť na trh dve štúdiovky - Different Gear, Still Speeding (2011) a BE (2013), no vlani v októbri ukončila činnosť.Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.