Nie je zvykom, že by vyšlo viacero slovenských klipov v takom krátkom časovom úseku. O to viac poteší fakt, že ide o kvalitné videoklipy, v ktorých sa nielenže je na čo pozerať, ale našťastie aj je čo počúvať. Svoju videoklipovú novinku minulý týždeň predstavila kapela Billy Barman, v ktorej poukázali na jemnú ženskú krásu. Tentokrát sa slova po dlhšom čase ujala Katka Knechtová s prvým singlom jej pripravovanej štúdiovky a Korben Dallas vydal druhý singel nadchádzajúcej platne Banská Bystrica. Posaďte sa pohodlne! Prehliadka nových slovenských videoklipov začína. 

Korben Dallas – Za Sklom

Kapela Korben Dallas zverejnila singel Za sklom. O hudbu sa postaral spevák a gitarista Juraj Benetin, text napísal basgitarista Lukáš Fila. Pieseň sa bude nachádzať na očakávanom albume Banská Bystrica, ktorý by mal vyjsť tento rok. Formácia zároveň ponúkla k singlu aj videoklip, v ktorom použili vesmírne zábery amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA). Na finálnom strihu videa sa podieľal Lukáš Kodoň.


Jana Kirschner – Deti

„Skladba vznikla už dávnejšie. No keď mi zavolal Mátyás Prikler,  producent filmu Deti a oslovil ma s ponukou napísať titulnú skladbu pre film Jara Vojteka, povedala som mu, že mám niečo, čo by sa mohlo hodiť. Prekvapila ma ich okamžitá pozitívna reakcia. A skutočne, keď som si pozrela film, vedela som, že sme našli tú pravú pieseň, pretože to spolu dokonale funguje.“ Opisuje vznik skladby Jana Kirschner. „Pieseň svojou atmosférou a aj textom akoby tematicky uzatvárala film. Text emočne spája jednotlivé poviedky filmu a vytvára spolu s hudbou akúsi katarznú bodku za filmom.” Vysvetľuje režisér snímky „Deti“ Jaro Vojtek. 


For you Katrina – Do it!

Temná slovenská elektronika sídliaca v mekke elektronických žánrov - Berlíne vydá už 30. septembra album s pätnástimi trackmi. Audiovizuálny projekt predstavuje teraz druhý singel ich novinky Do it!, ktorý vznikal dva mesiace. Je zmesou rôznych obrazov, netradičných záberov a temnej atmosféry, ktorou si For You Katrina získala toľko obdivovateľov.


Katarína Knechtová – Naveky

Speváčka Katarína Knechtová zverejnila videoklip k singlu Naveky. V novinke sa okrem 33-ročnej interpretky predstavil aj herec Juraj Hrčka. Video nakrúcali v Bosne a Hercegovine, Srbsku a Chorvátsku. "Zahraničný road trip absolvovali za mňa filmári a trval štyri dni. Navštívili štyri lokácie a prešli cestu dlhú vyše dvetisíc kilometrov, aby našli tie správne zábery. Bolo to veľmi náročné, ale zároveň odmeňujúce. Moje časti sa nakrúcali v ateliéri Woont v Košiciach," prezradila hudobníčka.Kristína Jurčišinová/SITA