Vlaste tam toho elektronického experimentovania až tak veľmi nie je. Najskôr som si myslel, že je, ale nie je. Millions Of je po štyroch rokoch od debutu druhým albumom projektu Foolk a je o niekoľkých výborných momentoch v kvante dobrého. To všetko je stlačené na plochu tridsaťpäť minút a trinásť trackov. Žiadna nuda.

Počúvanie, hoci spočiatku náročnejšie sa vďaka vokálnemu spojivu v podobe štyroch skladieb – kde spieva hosťujúca Szabina Csánó z rozpadnutých Moustache – mení na ochotu akceptovať aj experimentálnejšiu polohu. Keď sa neskôr začnete orientovať aj v tých zdanlivo zložitejšie vyskladaných skladbách, je jasné, že Millions Of len tak ľahko neodložíte. Tam, kde nie je živý vokál sú mnohokrát použité sample, čo je zároveň aj ďalší rozmer, ktorý album poskytuje. Okrem počítača a samplerov, sú prítomné aj syntetizátorové zvuku nahrané cez iPad či zopár neobvyklých perkusionistických elementov, ako napríklad zvuky dreveného počítadla či hračkárskeho autíčka.

Úspešným singlom sa mohla stať ktorákoľvek zo štvorice spomínaných vokálnych skladieb Invisible, Handmade Love, Hungry For The Real, alebo Oak Tree, ale výber padol na poslednú menovanú. Okrem nich má zásadný potenciál v tomto smere ešte aj tretia skladba Stars (aj so zaujímavým samplom detského hlasu v úvode), ktorá ako jediná na albume vykazuje istú formu prvoplánového počínania zo strany autora. Všetko ostatné poletuje medzi precítenými a pokojnými atmosférami v pozadí až po beatom špinavšími aranžmánmi niekoľkých momentov. Millions Of je album, ktorý si nutne a bezpodmienečne vyžaduje pozorného poslucháča a ktorý sa v žiadnom prípade nedesí množstva zvukov. Všetky majú svoje miesto a svoj význam.

Nedoplniť takto zaujímavý album aj rozhovorom by bola veľká chyba. Skrátiť si čakanie do jeho uverejnenia počúvaním práve Millions Of je tá najlepšia a zároveň aj veľmi logická voľba. Čiže vy počúvajte a ja idem chystať otázky. Vám bude dobre a mňa to baví.Tracklist:

01. Speechless Word
02. Invisible (ft. Rowanna)
03. Stars
04. Oak Tree (ft. Rowanna)
05. Le Petit Prince
06. Soho Trick
07. Handmade Love (ft. Rowanna)
08. Mirror
09. Fishes Dishes
10. Ding Dong
11. Hungry For The Real (ft. Rowanna)
12. Telescopic Beat
13. Toys

MO