súvisiace

schovaj albumy  (4)

schovaj klipy  (2)

schovaj lyrics   (1)

schovaj news  (4)

schovaj profily  (2)

schovaj reportáž  (1)

schovaj skladby  (1)

schovaj téma  (14)

 
Recenzie
Vampire Weekend - Modern Vampires of the City (XL, 2013)

Vampire Weekend - Modern Vampires of the City (XL, 2013)

24. 05. 2013 13:29 - Momentálne sa album nachádza na vrchole amerického albumového rebríčka. Na sklonku.. viac

 
Iron & Wine – Ghost On Ghost (4AD, 2013)

Iron & Wine – Ghost On Ghost (4AD, 2013)

22. 05. 2013 10:16 - Ľudia sú rôzni a na rôzne veci rôzne talentovaní. Zoberte si napríklad Samuela Beama, ktorý.. viac

 
Savages – Silence Yourself (Matador Records, 2013)

Savages – Silence Yourself (Matador Records, 2013)

17. 05. 2013 10:01 - Anglická post-punková kapela Savages stihla za dva roky svojej existencie už niekoľko vecí. V.. viac

 
Michael Bublé – To Be Loved (Reprise Records, 2013)

Michael Bublé – To Be Loved (Reprise Records, 2013)

15. 05. 2013 13:05 - Michael Bublé je jeden z najsympatickejších hudobných zjavov aktuálnej popovej scény... viac

 
Yeah Yeah Yeahs – Mosquito (Interscope Records, 2013)

Yeah Yeah Yeahs – Mosquito (Interscope Records, 2013)

13. 05. 2013 10:39 - New York sa v roku 2001 stal stredobodom alternatívneho hudobného sveta. Na výslnie to vtedy.. viac

 
 

téma

Spievanie na zadnom sedadleSpievanie na zadnom sedadle


Spievanie na zadnom sedadle
07. 05. 2012 16:19

Ak ste dobrý hudobník, hrá a spieva vám to všade. Dokonca aj v idúcom taxíku. Presne na tomto princípe je založená séria „koncertov“ The Black Cab Sessions, ktorá práve tento máj oslávi päť rokov svojej úspešnej existencie. Mimoriadne jednoduchý princíp má za sebou už viac ako sto epizód nezvyčajných koncertov. Ich dejiskom je veľký čierny taxík idúci  ulicami Londýna (hoci pár dielov sa natočilo aj v Amerike a vybraných festivaloch), a tak živý záznam získava nezvyčajnú videoklip mihajúcich sa ulíc, míňajúcich červených autobusov, chodcov a cyklistov. Že ide o výborný projekt asi zdôrazňovať nemusíme.

Projekt The Black Cab Sessions koncipoval Jono Stevens v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Hidden Fruit. Princíp a celková filozofia je jednoduchá: "one song, one take, one cab". Do jedného, hoci priznajme predsa len trochu väčšieho taxíka, sa  naskladá potrebný počet hudobníkov a hudobných nástrojov a spolu s taxikárom a kameramanom vyrazia do ulíc. Zahrá a nafilmuje sa len jedna skladba na prvý pokus. Nič sa neprikrášľuje ani neopravuje Ak sú na ceste diery, v meste zápcha alebo to hudobníkom nevyjde tak, ako by chceli – smola. Alebo šťastie? Čaro nechceného je samozrejme súčasťou celého projektu.



Nejde pritom o to, aby sa do taxíku naskladali iba tí hudobníci, ktorí si vystačia s gitarou – najlepšie akustickou ako Rufus Wainwright alebo elektrickou ako Lianne La Havas. Do taxíka sa zmestili aj Man Man s klávesmi, trúbkou a saxofónom, Little Boots si vystačila s Tenori-on a Lykke Li si zvuk vylepšila megafonón.



V taxíku neexistujú ani žánrové obmedzenia. Pesničkári ako Bon Iver, striedajú producentov ako William Orbit, občas vie byť pekne dynamicky vďaka hip hopu s Champagne Champagne. Vždy však ide o naozaj nevšednú produkciu.


 
Celý tento zaujímavý projekt, ktorému touto formou želáme všetko najlepšie k narodeninám, môžete sledovať na nasledujúcom odkaze.

Eses


reklama

 
 
hodnotenie:
 
priemerné hodnotenie:
3.5
 

späť

Diskusia k článku (0)
 
 

ďalšie témy

 téma
Nové klipy od Bo Bruce, Maroon 5, will.i. ama a Beady Eye, ktoré treba vidieť

Nové klipy od Bo Bruce, Maroon 5, will.i. ama a Beady Eye, ktoré treba vidieť

24. 05. 2013 11:49 - Uplynulých pár dní prinieslo niekoľko zaujímavých a invenčných videoklipov, ktoré by mohli.. viac

 
 téma
Spoznajte ich, než sa stanú slávni

Spoznajte ich, než sa stanú slávni

22. 05. 2013 16:05 - Invencia je nevyčerpateľná. Nové kapely a interpreti neustále vznikajú, nahrávajú demá,.. viac

 
 
 téma
To najlepšie z BA City Beats

To najlepšie z BA City Beats

20. 05. 2013 13:39 - Hlavné mesto Slovenska má nový mestský festival. BA City Beats, ktorý sa uskutoční už o.. viac

 
 téma
Tri filmy Baza Luhrmanna, v ktorých je hudba naozaj dôležitá

Tri filmy Baza Luhrmanna, v ktorých je hudba naozaj dôležitá

16. 05. 2013 12:37 - Práve v týchto dňoch sa do slovenských kín dostáva Veľký Gatsby - jeden z.. viac

 
 
 téma
Bažant Pohoda 2013 – skvelá elektronická a tanečná hudba

Bažant Pohoda 2013 – skvelá elektronická a tanečná hudba

13. 05. 2013 13:29 - Festival Bažant Pohoda, jedna z najdôležitejších hudobných udalostí odohrávajúcich sa na.. viac

 
 téma
David Bowie je boží, Korben Dallas nahrávajú, Lana Del Rey a Avril Lavigne nechcú zostarnúť

David Bowie je boží, Korben Dallas nahrávajú, Lana Del Rey a Avril Lavigne nechcú zostarnúť

10. 05. 2013 14:17 -  Aj odchádzajúci týždeň priniesol niekoľko zaujímavých klipov, ktoré potešia,.. viac

 
 
 téma
Bažant Pohoda 2013 – sedem najväčších lákadiel 17. ročníka

Bažant Pohoda 2013 – sedem najväčších lákadiel 17. ročníka

06. 05. 2013 15:47 - Festival Bažant Pohoda, jedna z najdôležitejších hudobných  udalostí roka na Slovensku,.. viac

 
 téma
Interpreti, ktorých raz musíte vidieť naživo

Interpreti, ktorých raz musíte vidieť naživo

01. 05. 2013 19:54 - Ak túžite po fakt dobrom koncerte a nezabudnuteľnom hudobnom zážitku, magazín NME pre.. viac

 
 
 téma
Májové albumy, ktoré musíte počuť

Májové albumy, ktoré musíte počuť

30. 04. 2013 08:00 - Na máj sa treba tešiť! Nielen kvôli zakvitnutým stromom, jari, ktorá sa už láme do leta a.. viac

 
 téma
Alicia Keys znova našla lásku, David Guetta zázračné čižmy

Alicia Keys znova našla lásku, David Guetta zázračné čižmy

26. 04. 2013 13:46 - K letu sme sa posunuli tento týždeň o krok.. viac

 
 
 

 1 / 58  >  >>