Prvým zvukom, ktorý na novom albume speváčky Tiny Veci sa menia zaznie, je potlesk. A hneď po ňom prichádza takmer kabaretná atmosféra piesne Chápeš. Celkom príjemný a prekvapivý úvod. Tina je zrazu iná ako si ju pamätám.  Veselšia, hravejšia, menej v zajatí R´n´B a so slobodnejším funky nábojom. Dokonca aj technika spevu sa posunula smerom k jasnejšej farbe a vyšším tónom. Zdá sa, že veci sa naozaj menia. K lepšiemu.

Dvanásť skladieb albumu má vyrovnanú úroveň a pokojné, no nie monotónne plynúce tempo. Také „akurát“, ktoré sa Tine osvedčilo už pri predchádzajúcich albumoch. Takmer celý album sa dá vypočuť niekoľkokrát po sebe pokyvujúc pritom hlavou, alebo dokonca  mierne sa kývajúc v bokoch.

Jadrom všetkých skladieb je, pochopiteľne,  R´n´B vo svojej najprijateľnejšej podobe. K nemu sa pozvoľna pridávajú stopy jazzu (Mám chuť na niečo chladené) , funky (Veci sa menia ), rapu (Príbeh vsp. Rytmus), dokonca aj čosi ako swingu (Chápeš) a samozrejme popu. Niekde sa tieto „prilepšenia“ vynímajú  viac, niekde menej ale až na jednu výnimku sú vkusné. Tou výnimkou, ktorá žiaľ naštrbila celkový dobrý dojem je skladba Príbeh vsp. Rytmus. Nevedno prečo je toto prvoplánové rozchodové trúchlenie doplnené Rytmusovým „citlivým“ rapom  na albume hneď vo dvoch verziách.     

Našťastie ostatné skladby majú oveľa vkusnejšie aranžmány a pozitívnejší, letný feeling. Do tejto letnej atmosféry výborne zapadajú dve chuťovky: coververzia starého elánovského hitu Mám chuť na niečo chladné, ktorému nová reggae-jazzová podoba viac ako prospela a jednoznačne najvtipnejšia pesnička albumu Ťa zjem. V tomto smere treba oceniť aj výborné načasovanie vydanie. Letnejší slovenský album snáď ani nemôže byť.Tracklist

1.     "Chápeš" 
2.     "Ťa zjem"      
3.     "Veci sa menia"
4.     "Za svojim stáť"      
5.     "Skôr než uverím"     
6.     "Tak aby bolo jasné"     
7.     "Mám chuť na niečo chladené"     
8.     "Noviny"    
9.     "Príbeh vsp. Rytmus"     
10.    "Posledný krát"     
11.     "Waiting vsp. Tomi"     
12.     "Príbeh vsp. Rytmus "     

Eses